Kod NFZ wyrobu medycznego: S.07.01 | Grupa i liczba porządkowa wyrobu medycznego: S.07.01 | Nazwa: Balkonik albo podpórka ułatwiająca chodzenie
Nasza oferta dopasowana jest do limitów NFZ dla kodu S.07.01 | Umożliwiamy refundację NFZ, dofinansowanie z MOPR, PCPR, PFRON, Aktywny Samorząd oraz fundacji.
Kwota dofinansowania NFZ: 70% | Limit finansowania: 150 zł w przypadku chodzika albo podpórki bez kółek lub z 2 kółkami (S.07.01.BK) / 350 zł w przypadku chodzika albo podpórki z 3 lub 4 kołami wyposażonych w hamulec (S.07.01.HK) | Okres użytkowania: Raz na 5 lat

  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii dziecięcej
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii onkologicznej
  • Felczer ubezpieczenia zdrowotnego
  • Fizjoterapeuta, o którym mowa w art. 4 ust. 4 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz. U. z 2023 r. poz. 1213 i 1234)
  • Specjalista w dziedzinie fizjoterapii
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie geriatrii
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie medycyny rodzinnej
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie neurochirurgii lub neurochirurgii i neurotraumatologii
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologii lub chirurgii ortopedycznej, lub chirurgii urazowo-ortopedycznej, lub ortopedii i traumatologii narządu ruchu
  • Lekarz spełniający wymagania do wykonywania świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej, realizowanych w warunkach domowych, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2561, z późn. zm.), w zakresie wykonywania tych świadczeń
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie pediatrii
  • Pielęgniarka lub położna, o której mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2022 r. poz. 2702, z późn. zm.)
  • Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie rehabilitacji lub rehabilitacji medycznej, lub rehabilitacji ogólnej, lub rehabilitacji w chorobach narządu ruchu
  • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie reumatologii

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ

    Gdzie znajduje się kod produktu NFZ (grupa i liczba porządkowa wyrobu medycznego)?

    Poniżej znajduje się wzór drugiej strony zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne z zaznaczonym polem, które należy wprowadzić w formularzu zamówienia produktu.

    Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne NFZ

    Jak uzyskać zlecenie NFZ na zaopatrzenie w wyroby medyczne?

    Krok 1

    Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne może wystawić tylko lekarz do tego uprawniony w ramach wizyty lekarskiej refundowanej z NFZ lub prywatnej, a także zdalnie, w ramach teleporady (telefonicznej porady). W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Narodowy Fundusz Zdrowia umożliwia wystawianie lekarzom rodzinnym oraz lekarzom specjalistom zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne w ramach telefonicznej porady. Od 1 stycznia 2020 roku działa internetowy system online e-potwierdzenia zlecenia NFZ, dzięki któremu lekarze wystawiając zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne lub środki pomocnicze automatycznie potwierdzają prawo do świadczeń już na etapie wizyty lekarskiej, bądź za pośrednictwem telefonicznej porady z Pacjentem. Dzięki temu w nowym systemie Pacjent nie musi już samodzielnie odwiedzać oddziału NFZ, aby potwierdzać zlecenie uprzednio wystawione przez lekarza.

    Krok 2

    Do realizacji zlecenia w sklepie medycznym i odbioru sprzętu potrzebujesz jedynie numeru zlecenia i PESEL uzyskanych od lekarza. Jeśli osoba wypisująca wniosek nie dokona weryfikacji zlecenia, czyli nie nada numeru zlecenia, jako sklep medyczny mający podpisaną umowę z NFZ, możemy to zrobić za Ciebie.

    Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania związane z procesem realizacji refundacji NFZ na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Aby znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie, wystarczy w nie kliknąć.

    Numer zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne NFZUnikalny numer zlecenia NFZ znajduje się w lewym górnym rogu druku. Kliknij załączone zdjęcie, aby zobaczyć dokładnie gdzie znaleźć można dane niezbędne do realizacji zlecenia.

    Jeśli osoba wypisująca wniosek nie dokona weryfikacji zlecenia, czyli nie nada numeru zlecenia, jako sklep medyczny mający podpisaną umowę z NFZ możemy to zrobić za Ciebie. Wystarczy, że na numer 792 888 222 wyślesz nam skan/zdjęcie otrzymanego dokumentu i gotowe! Zweryfikujemy zlecenie za Ciebie oraz pomożemy dobrać adekwatny produkt w odpowiednim rozmiarze i wyślemy pod wskazany adres. To takie proste!

    Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne można uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty w zależności od uwarunkowań, którymi objęty jest wnioskowany sprzęt medyczny.

    Gdzie znajduje się numer zlecenia NFZ oraz jak ono wygląda?

    Poniżej znajduje się wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne z zaznaczonymi polami, które należy wprowadzić w formularzu zamówienia produktu.

    Jeśli osoba wypisująca wniosek (lekarz) nie dokona weryfikacji zlecenia, czyli nie nada numeru zlecenia (brak numeru zlecenia na druku), możemy to zrobić za Ciebie. Na numer 792 888 222 wyślij nam skan/zdjęcie otrzymanego dokumentu i gotowe! Zweryfikujemy zlecenie za Ciebie oraz pomożemy dobrać adekwatny produkt w odpowiednim rozmiarze i wyślemy pod wskazany adres. To takie proste!
    Opcjonalnie możesz przesłać skan/zdjęcie zlecenia korzystając z poniższego formularza.